GC02F 4 in Square Full Color Custom Glass Coasters
- 4 in Square Full Color Glass Coasters
- Perfect Gift and Giveaways
- Customize with Your Photos and Personal Design
Keep your most precious memories preserved and ready to share in these Square Custom Glass Coasters with Your Photos.
Key Features
- 4-Inch Square Glass: The perfect size to protect your tables from condensation marks
- Full Color Print: Means you can choose photos or elaborate artworks to preserve against the glass
- Nubbed Feet: Raises the coaster slightly above the table surface, making it easier to pick up
A set of personalized coasters would make a great giveaway for all sorts of personal events. Weddings, anniversaries, and family get-togethers would benefit from mementos that capture important moments and memories for friends and family. It also helps that they’ll keep your tables nice and safe from water stains and the like.
Hit the START DESIGNING NOW button to test out which of your iconic photos or designs will suit this glass coaster. The easy-upload tool is a breeze to use, and you get to see the design before committing to it. Try it out today!
| Case Pack | 144 |
| Dimensions | 4" W x 4" H |
| Imprint Area | 2.50" W x 2.50" H |
| Made in USA | No |
| Material | Glass |
| Name | GC02F 4 in Square Full Color Custom Glass Coasters |
| Weight | 35.1 |
| color group | White |