8 oz. Verano Stainless Steel Hip Flasks | VF28
- Individually Packed in Cardboard Boxes
- Screw on/off cap creates a tight seal to prevent leaks or spillage.
- Single Wall Stainless Steel Construction
- Verano 8 oz. Stainless Steel Hip Flask
- Screw On/Off Cap Creates a Tight Seal to Prevent Leaks or Spillage
The golden yesteryears have so many stylish pieces that are just dying to come back into style. Set the next trend with these Verano 8 oz. Stainless Steel Hip Flasks as a blast from the past.
Key Features
- Stainless Steel Hip Flask: While it comes in a number of attractive colors, this hip flask is built on durable, rust-resistant stainless steel
- Leak-Proof Cap: A screw-on cap that’s simple but gets the job done when it comes to keeping your liquor or other beverages from spilling
- Individually Packed: For easy gifting, each one has its own cardboard box
These customizable hip flasks are just the thing for your next rodeo. There’s nothing quite like reaching for your side and whipping out an antique-inspired flask. Taking a swig of your drink never felt so fun.
Whether you’re smooth-talking your audience at a trade show or getting ready for a historical party, these are just the thing to delight your guests. After all, they’re practical for both staying hydrated and carrying your whiskey about. Grab yourself a set of these hip flasks at a great price today! We’ll make sure you get a good deal with our 110% price-match guarantee.
| Capacity | 8 |
| Case Pack | 100 |
| Dimensions | 4" W x 4.75" H |
| Imprint Area | 2.00" W x 2.25" H |
| Item Laser Area | 2.00" W x 2.50" H |
| Made in USA | No |
| Material | Stainless Interior / Exterior |
| Name | 8 oz. Verano Stainless Steel Hip Flasks | VF28 |
| Weight | 28 |
| color group | Silver |
| color group | Black |
| color group | Blue |
| color group | Gold |
| color group | White |
| color group | Brown |