Round Marble and Wood Coasters with Bottle Opener | CC11
- 3 White EVA Bottom Pads to Help Hold in Place
- Bottle Opener Included in the Bottom
- 4 in. Round Marble and Wooden Coasters
Crack open a bottle and protect your tables at the same time with one of these Round Marble and Wood Coasters with Bottle Openers.
Key Features
- Marble-Wood Combination: These coasters combine materials to excellent effect, creating a sleek and natural look
- Hidden Bottle Opener: Tucked away at the bottom of the coaster is a functional bottle opener that can be used for sodas and beers
- EVA Anti-Slip Pads: Keeps your coasters in place even on smooth and slippery tabletops
Create mementos your guests will cherish using these personalized coasters. They’re functional pieces that can keep tabletops free from moisture and open up many a bottle over the course of their lives. You can also easily customize these coasters to suit your needs. Your guests get to go home with a handy new tool for their kitchen or table, and you’ll have beautiful giveaways to hand out at your event.
These marble and wood coasters are great for weddings, corporate mixers, and more. Add your personal touch to them using our exclusive Design Lab today! Create your own imprint using the pre-made icons and available fonts, or use the easy-upload tool for any design you made before.
| Case Pack | 100 |
| Dimensions | 4" Diameter |
| Imprint Area | 3" Diameter |
| Item Laser Area | 3" Diameter |
| Made in USA | No |
| Material | Marble and Wood |
| Name | Round Marble and Wood Coasters with Bottle Opener | CC11 |
| Weight | 23.1 |
| color group | White |