Mid Size Chroma Glass Awards with Double Stand | DMAW50
- Plaque Inspired Recognition Awards
- Includes Gift Box
- Customize with Your Logo
- Jade Glass
Let your winners stand tall with these Mid-Size Chroma Glass Awards with Double Stands in hand.
Key Features
- Green-Tinted, Jade Glass: Adds just a hint of premium color to the overall design
- Metal Screw-On Stand: Allows the award to stand securely upright and acts as a nice accent to its look
- Slate Design: This award has a very simple, sleek design that mimics a slate of glass
Winners deserve the surge of pride they feel in their chests when holding an award. Standing on stage or on a podium after all their hard work is a moment to remember. When the award is as sleek as this one, it adds to the experience.
Customize the award to perfectly capture the moment and your competition’s aesthetics using our exclusive Design Lab. There are tons of pre-made, themed icons available for you to use, and you can upload your own logo or design with ease.
| Case Pack | 15 |
| Dimensions | 7" H x 5" W |
| Imprint Area | 3.00" W x 4.00" H |
| Item Laser Area | 3.00" W x 4.00" H |
| Made in USA | No |
| Material | Jade Glass / Aluminum Screw on Stand |
| Name | Mid Size Chroma Glass Awards with Double Stand | DMAW50 |
| Weight | 26.2 |
| color group | White |