4 in Square Custom Glass Coasters
- 7mm thick (4mm thick for glass)
- High-Quality Glass Material
- 4-inch Square Custom Glass Coasters
Keep your wooden tabletops pristine with the help of these 4-In. Square Custom Glass Coasters.
Key Features
- High-Quality Glass: Clear and beautiful glass that shows off your design or logo to great effect
- Elevated Feet: To make it easier to pick up and place these coasters on a flat surface
- Customizable Glass Coaster: Adding your own personal touch to these coasters creates a set that’s uniquely your own
Placing a set of these coasters on your dining setup adds a touch of elegance to the whole look. They’ll also help protect your wooden furniture from moisture and subsequent stains. The well-placed feet keeps the drink elevated on a tiny platform that’s easier to pick up and put down.
Decorate your event’s tables with these personalized glass coasters. They’re an elegant option for charity galas, corporate events, and weddings. Imprinting your logo or design onto the glass is easy, and you can even create your own design using the tools on our exclusive Design Lab. Hit the START DESIGNING NOW button to check it out.
| Case Pack | 144 |
| Dimensions | 4" W x 4" H |
| Imprint Area | 2.50" W x 2.50" H |
| Item Laser Area | 2.50" W x 2.50" H |
| Made in USA | No |
| Material | Glass |
| Name | 4 in Square Custom Glass Coasters |
| Weight | 35.3 |
| color group | White |