2 oz. Mini Moscow Mule Shot Glasses | SHOT06
- BPA Free
- Mini Moscow Mule Inspired Shape
- 2 oz. Plastic Shot Glasses
Down your shots the fun way with these 2 Oz. Mini Moscow Mule Shot Glasses.
Key Features
- BPA-Free Plastic: You won’t need to worry much about shattering, dents, or harmful chemicals in your alcohol
- Moscow-Mule Inspired: Everything from the shining copper color to the lip and handle brings the classic Moscow mule mug to mind
- 2-Oz. Capacity: This tiny mug is just the right size for a hard-hitting shot
Delight your guests with these unique little personalized shot glasses. They’re especially effective when you pair them with their full-sized counterparts. Their rustic look and eye-catching design are sure to get a number of your guests talking. It’s the perfect vessel for your shots if you want to leave an impression.
Make these unique shot glasses even more unique when you add your logo or design to them. Using our exclusive Design Lab, it’s easy to upload your design directly onto the preview. Alternatively, you can make your imprint from the ground-up using the dozens of themed, pre-made icons and fonts. Hit the START DESIGNING NOW button to try it today!
| Capacity | 2 oz |
| Case Pack | 200 |
| color group | Brown |
| color group | Orange |
| Dimensions | 1.97" W x 2.05" H x 1.4" B |
| Imprint Area | 1" W x 0.75" H |
| Made in USA | No |
| Material | Plastic |
| Name | 2 oz. Mini Moscow Mule Shot Glasses | SHOT06 |
| Weight | 9.3 |