25 oz. Huckleberry Grip Stainless Steel Tumblers | TM339
- Clear Lid Included
- BPA Free
- Double Wall Vacuum Insulated
- 25 oz. Stainless-Steel Travel Mug
If you love modern aesthetics, you might come to love the look of these 25 oz. Huckleberry Grip Stainless Steel Tumblers.
Key Features
- Double-Wall Vacuum Insulation: Keeps your drinks, hot or cold, at just the right temperature for ages
- Stainless Steel Material: Sturdy and sleek, this material adds durability to each tumbler
- Dimpled Base Design: The subtle, circular dimpling around the base of these tumblers give them a charming, retro-modern look
Keep hydrated with the help of these sleek, aesthetic tumblers. They feel nice in your hand, with a pleasant weight to them from the stainless-steel material. This tumbler will also keep your drink at a good temperature thanks to its double-walled design. It’s the perfect companion for road trips and gym days.
Add these customizable tumblers to your marketing toolbox today. It takes only a few quick clicks on our exclusive Design Lab to upload and position your chosen imprint. We also have pre-made, themed icons and fonts at the ready, so try it out now!
| Capacity | 25 |
| Case Pack | 25 |
| Dimensions | 7.75" H x 3.5" W |
| Imprint Area | 3.00" W x 2.50" H |
| Item Laser Area | 3.00" W x 2.50" H |
| Made in USA | No |
| Material | Stainless Interior / Exterior |
| Name | 25 oz. Huckleberry Grip Stainless Steel Tumblers | TM339 |
| Weight | 21.6 |
| color group | Silver |
| color group | Black |
| color group | Gray |